Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wał chmurowy w okolicach Pakosławia (woj. Wielkopolskie)

  (1) Zdjęcia z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Adam Hauza

  Piękna tęcza po burzy w beskidzie niskim

  (2) Autor: Marcin Bugno

  Przed burzą

  (3) Autor: Ryszarda Szymsńska

  Przejaśnienia

  (4) Autor: Józef Gigoń

  Nie ma tęczy bez deszczu :-)

  (5) Autor: Ewa Adamska

  Chłodno w górach

  (6) Autor: Ewa Adamska

  W górach możliwy śnieg

  (7) Autor: Atlantyda75

  Wakacje :-)

  (8) Autor: Ewa Adamska

 • Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend
  22.06.2011 05:35

  Tegoroczne Boże Ciało i związany z nim długi weekend upłyną pod znakiem zmiennej, chwilami niezbyt przyjemnej pogody. Wszystko zacznie się w nocy ze środy na czwartek, kiedy przez Polskę z zachodu na wschód będzie przechodziła strefa frontowa z opadami deszczu i burzami. Miejscami, głównie na północy, opady mogą sięgnąć nawet 30-50 litrów deszczu/12 godzin. Co nas czeka po tak burzliwej nocy? Przyjrzyjmy się prognozie na kolejne dni.

  • Reklama


  Czwartek, Boże Ciało

  Dzień zapowiada się całkiem ładnie na zachodzie, północy oraz w centrum – występować będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a gdzieniegdzie dłuższymi chwilami ze słońcem. Na Mazurach, Suwalszczyźnie i północnym Podlasiu opady powinny zaniknąć do południa. Na południowym wschodzie do wieczora pochmurno, deszczowo i burzowo. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie 20-23 stopnie, na krańcach południowo-wschodnich miejscami do 25 stopni, nad samym morzem i na Przedgórzu Sudeckim 18-21 stopni. Zacznie wiać nieco silniejszy, zachodni wiatr, głównie na wybrzeżu i na zachodzie, przez co możemy mieć wrażenie, że jest chłodniej, niżby wskazywały na to termometry.
  W nocy padać będzie głównie na południowym wschodzie (tutaj niewykluczone także burze) - od Małopolski przez Ziemię Świętokrzyską po południowe Podlasie. Jednak nad ranem nowa strefa zachmurzenia nasunie się nad dzielnice północne i północno-zachodnie, przelotny deszcz możliwy miejscami na Wybrzeżu, Pomorzu i Żułąwach. Poza tym przejaśniania i lokalne rozpogodzenia. Temperatury minimalne od 10 do 13 stopni, tylko na południowym wschodzie 14-15 stopni.

  Piątek

  Poza południowo-wschodnią Polską, gdzie przez cały dzień utrzymywać się będzie zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu i deszczu przelotnego, praktycznie wszędzie pogoda będzie zmienna – okresami będzie się chmurzyć i przelotnie popada deszcz - głównie na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, wybrzeżu, POmorzu i Ziemi Lubuskiej. Ale pomiędzy opadami mamy też szansę na słońce. Będzie chłodniej – maksymalnie od 17-19 stopni na północy, do 20-21 na południu; poza tym na wybrzeżu znowu silniej powieje.
  W nocy opady przelotne deszczu będą występowały na południu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i małego. Temperatura spadnie do 8-11 stopni.

  Sobota

  W dzień przeważnie zachmurzenie duże, z przejaśnieniami rano i wieczorem. Na południu i południowym wschodzie opady deszczu i deszczu przelotnego. Chłodno – temperatury maksymalne wyniosą od 15 do 18 stopni. Będzie wiał umiarkowany, okresami dość silny zachodni i północno-zachodni wiatr.
  Noc zapowiada się pogodnie – przeważnie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Nieco więcej chmur początkowo na południowym wschodzie i tam zanikające opady deszczu. Temperatury minimalne od 7 do 10 stopni.

  Niedziela

  Ranek zapowiada się w kraju dość pogodnie, ale później zachmurzenie wzrośnie i lokalnie mogą pojawić się przelotne opady deszczu, szczególnie na wschodzie. Znów silniejszy północno-zachodni wiatr. Temperatury wzrosną maksymalnie do 16-18 stopni na północy i wschodzie i 18-20 na zachodzie; na Pogórzu miejscami zaledwie 14-15 stopni.
  W nocy zacznie się wypogadzać, a opady szybko zanikną. Temperatury minimalne wyniosą od 8 do 11 stopni.

  Uwaga: w wyższych partiach Tatr w najbliższych dniach mogą występować opady mieszane - deszczu i śniegu!

  Wstępne prognozy na dalsze terminy wskazują na stopniowe ocieplenie i powrót słonecznych dni. Trochę szkoda, że dopiero od poniedziałku, ale… lepiej późno, niż wcale :-)
  Życzymy Państwu udanego długiego weekendu!

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.