Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Bartek Mech.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Bartek Mech.

  2) Prognozowana temperatura maksymalna na 01.05.2015

  2) Prognozowana temperatura maksymalna na 01.05.2015

  3) Prognozowana temperatura maksymalna na 02.05.2015

  3) Prognozowana temperatura maksymalna na 02.05.2015

  4) Prognozowana temperatura maksymalna na 03.05.2015

  4) Prognozowana temperatura maksymalna na 03.05.2015

 • Prognoza pogody majówkę 01-03.05.2015
  30.04.2015 12:38

  Tegoroczna majówka nie będzie należała do najcieplejszych, a w piątek na dodatek trochę popada. Mimo to chwil ze słońcem nie zabraknie – zwłaszcza w sobotę i niedzielę, a po lokalnych porannych przymrozkach w dzień temperatury osiągną raczej komfortowe wartości.

   

  • Reklama

  W piątek dynamiczną pogodę w kraju przyniesie niż znad Bałtyku z frontem atmosferycznym przechodzącym z zachodu na wschód przez nasz kraj. Rano w zachodniej połowie Polski pochmurno i deszczowo, na wschodzie natomiast zachmurzenie umiarkowane do dużego. W ciągu dnia strefa przemieści się nad pas centralny, a po południu obejmie dzielnice wschodnie (w wyższych partiach Tatr będzie padał śnieg). Jednocześnie na zachodzie będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Temperatury maksymalne osiągną od 10-13 stopni nad morzem i 12-15 na przeważającym obszarze kraju, do 17-18, lokalnie 19 na Lubelszczyźnie, Roztoczu i na Podkarpaciu. Będzie jednak wiał nieco silniejszy wiatr, w porywach do 40 km/h, który spowoduje, że odczucie ciepła będzie mniejsze.

  W nocy opady deszczu, a wyżej w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu, utrzymają się na południu Polski i miejscami w centrum. Prawie całą północną połowę kraju obejmą rozpogodzenia. Tam też spodziewamy się największych spadków temperatury – do 2-4 stopni (przy gruncie lokalnie do (-1)-(-0) stopni). Na południu temperatura minimalna od 6 do 10 stopni.

  W sobotę obszar ładnej, słonecznej pogody będzie systematycznie powiększał się. Rano jeszcze cała południowo-wschodnia część kraju z zachmurzeniem dużym do całkowitego i opadami deszczu (wysoko w górach śniegu), pod wieczór opady już tylko na krańcach poułdniowo-wschodnich. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko rano na Podlasiu i Mazurach jeszcze miejscami duże. Temperatura maksymalna od 12 do 15 stopni, nadal jednak umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

  Noc już w całym kraju pogodna, ale chłodna – temperatury minimalne od 1 do 4 stopni, tylko na Roztoczu do 5-6 stopni. Prawie wszędzie możliwe przygruntowe przymrozki do (-2)-(-0) stopni.

  Niedzielny poranek będzie pogodny, w ciągu dnia przybędzie trochę chmur – zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego, nie będzie jednak padać aż do późnego popołudnia, kiedy to przelotny deszcz pojawi się na krańcach zachodnich i miejscami południowo-zachodnich. W nocy opady te wejdą w głąb kraju do rana obejmując prawie całą Polskę. Temperatury maksymalne w niedzielę od 13-16 stopni na północy do 16-18 na pozostałym obszarze i lokalnie 19 na Dolnym Śląsku. W nocy minimalnie od 4-6 stopni na północnym wschodzie do 10-12 na zachodzie i południowym zachodzie. Już bez przymrozków.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.