Wiadomości pogodowe

Reklama
 • zima w lesie

  www.sxc.hu

 • Prognoza pogodny na tydzień 06-12.02.2010 r.
  05.02.2010 15:58

  Nad Rosja znajduje się wyż, który blokuje ruch ośrodków niżowych z Europy zachodniej  przez Polskę dalej na wschód. W najbliższych dniach niże wędrować będą przez Francję i Włochy nad M. Śródziemne.

  • Reklama

  W prognozie pogody na najbliższy tydzień wiele zależy właśnie od wspomnianego wyżu rosyjskiego. Jeśli osłabnie to znów będziemy mieli do czynienia z wędrówką ośrodków niżowych nad Polską, adwekcją ciepła, a to oznacza odwilż - topnienie grubej pokrywy śnieżnej, co w konsekwencji doprowadzi do powodzi.

  Ale wszystko wskazuje na to, że nie nastąpi to szybko. Od soboty aż do środy Polska pozostanie na skraju tego wyżu w związku, z czym będzie przeważało zachmurzenie duże i całkowite, ale też występować będą przejaśnienia. Dodatkowo od czasu do czasu będą występowały słabe lokalne opady śniegu.

  Ale już od środy do piątku w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite. Związane to będzie z niżem, który znad Grecji przemieści się nad Bułgarię, Rumunię a w czwartek i piątek znajdzie się nad Polską. Już we środę niż ten przyniesie opady śniegu na południu, a w czwartek i w piątek padać będzie w całym kraju.

  Jeśli chodzi o temperatury to w sobotę temperatura maksymalna będzie wynosiła od (-8) -(-6) stopni na północnym-wschodzie do 1-2 na południowym-zachodzie. W niedzielę już w całym kraju ujemne temperatury od (-8) -(-7) stopni na wschodzie do (-5) -(-4) stopni na zachodzie. W poniedziałek i we wtorek jeszcze chłodniej od (-12) -(-10) stopni na wschodzie do (-6) -(-4) na zachodzie. W kolejnych dniach temperatura będzie rosła. W środę od (-8) -(-6) stopni na północy i północnym wschodzie do (-5) -(-3) na południu, w czwartek od (-4) do (-1) stopnia, a w piątek jeszcze cieplej od (-2) do 0 stopni.

  Jeśli chodzi o temperatury w nocy to znów będzie zimno. W sobotę od (-10) -(-8) stopni na wschodzie i w centrum do (-4) -(-1) na zachodzie. W niedzielę od (-12) -(-10) stopni na północnym wschodzie do (-8) -(-6) na pozostałym obszarze. Najmroźniejsze noce nastąpią z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek, kiedy to będzie od (-20) -(-16) stopni na północnym wschodzie do (-12) -(-10) na zachodzie i południu. Kolejne noce będą coraz cieplejsze. W środę temperatury minimalne wyniosą od (-15) -(-12) stopni na północnym wschodzie do (-10) -(-8) na zachodzie i południu. W czwartek od (-10) -(-8) stopni na północny i w centrum do (-7) -(-5) na południu, a w piątek od (-6) do (-3) stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.