Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Nowy Rok

  Zdjęcie: www.sxc.hu

  Fajerwerki w bezchmurna noc

  Zdjęcie: www.sxc.hu

 • Prognoza na tydzień 27.12.08-02.01.09
  26.12.2008 14:07

  Z map prognostycznych wynika, że układ wyżowy, który od świąt kształtuje pogodę w Polsce, przez moment odsunie się nad M. Północne. Jednak Polska nadal pozostanie pod wpływem tego wyżu, gdyż będzie on sięgał nad Polskę klinem wysokiego ciśnienia.

  • Reklama

  Ruch wyżu spowoduję, że w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę po wschodniej części tego wyżu przesuwać się będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, niżu który znajduje się daleko na północy nad M. Barentsa i M. Karskim.

  Taka sytuacja synoptyczna spowoduję, że sobota będzie w całym kraju pochmurna z lokalnymi rozpogodzeniami oraz słabymi opadami śniegu w górach i lokalnie z opadami śniegu i śniegu z deszczem na Pomorzu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia (-3) do (-1) stopnia jedynie w pasie wybrzeża 1-2 stopnie. W nocy już bez wyjątku wszędzie poniżej 0 stopni, od (-7)-(-5) na południu i w centrum do (-4)-(-1) stopnia na północy.

  W nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę natomiast prawie w całym kraju w związku z wspomnianym ruchem układów barycznych i przemieszczającym się frontem atmosferycznym prawie w całym kraju pochmurnie ze słabymi przelotnymi opadami śniegu, jedynie na południu możliwe rozpogodzenia i tu bez opadów. W niedzielę temperatura maksymalna od (-4)-(-1) na południu, w centrum i na północnym -wschodzie do 1-2 na Pomorzu a nad samym morzem do +3, w nocy natomiast od (-8) – (-5) na południu i wschodzie kraju do (-3) – (-2) na Pomorzu.

  W niedzielę wieczorem przypomni sobie o Nas wyż, który znad M. Północnego przemieścił się nad południową Norwegię. Wszystko na to wskazuje, że właśnie wtedy zacznie on wędrówkę znad Skandynawii przez Niemcy na południe Europy.

  I już w poniedziałek to odczujemy, zachmurzenie będzie umiarkowane jedynie w centrum i na południowym wschodzie lokalnie duże. Słabe opady śniegu jedynie w górach. Temperatura maksymalna od (-3)-(-2) na wschodzie i w centrum do 0-2 na zachodzie i Wybrzeżu. Natomiast w nocy od (-8)-(-6) na południu do (-3)-(-1) na pozostałym obszarze.

  Wtorek wszędzie piękna pogoda za wyjątkiem północnego wschodu gdzie jeszcze będzie pochmurnie, a za to ostatni dzień tego roku zapowiada się w całym kraju pogodny. Temperatury w ciągu dnia zbliżone od (-2) do 1 stopnia, w nocy podobnie od (-8) na południu do (-3) na północy.

  Jeśli chodzi o noc sylwestrową i zabawy na świerzym powietrzu to również zapowiada się bezchmurne niebo, choć na północy w zaczną napływać chmury, z których może popadać śnieg. Będzie zimno. Temperatury od (-9)-(-7) na południu do (-2)-(-1) na północy.

  Pierwszy dzień Nowego Roku przyniesie na północy i w centrum kraju pochmurny dzień z opadami śniegu, śniegu z deszczem i deszczu jedynie na północy. Na pozostałym obszarze pogodne. W piątek na odwrót na południu i w centrum rano pochmurnie z opadami śniegu, a na północy pogodnie. Opady będą szybko ustępowały miejsca bardziej pogodnemu niebu. Temperatury maksymalne (-2) do 2 nad samym morzem, a w nocy od (-5) na południu do (-2)-(-1) na północy kraju.

   

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.