Wiadomości pogodowe

Reklama
 • bezchmurne niebo na plaży

  źródło: www.sxc.hu

  bezchmurne niebo

  źródło: www.sxc.hu

  dzieci w wodzie

  źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza na tydzień 20.06-26.06.2009
  19.06.2009 15:35

  W dniu dzisiejszym skończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych rozpoczął się czas urlopów. Zapewne niektóre dzieci zapracowały podczas długiego ciężkiego roku szkolnego na same słoneczne dni, ale są też zapewne takie, które nie za bardzo przyłożyły się do nauki i na to słoneczko nie zasłużyły.

  • Reklama

  A co nas czeka w pierwszym tygodniu lata. Z map prognostycznych wynika, że nad naszymi głowami będzie toczyła się walka pomiędzy niżami znad południowo-wschodniej Europy a wyżem, który w najbliższych dniach będzie przemieszczał się znad Atlantyku nad Skandynawię.

  Prognozy na sobotę i niedzielę są bardzo podobne. Wynika z nich, że w pasie od południowego Podlasia przez południowo-wschodnie Mazowsze, Lubelszczyznę aż po Śląsk, Małopolskę oraz Podkarpacie zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju poranki pogodne, w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego lokalnie dużego i w sobotę popołudniowych przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się na Pojezierzu Pomorskim a w niedzielę na zachodzie i północnym-zachodzie kraju.

  Również temperatury będą bardzo podobne. W sobotę i w niedzielę temperatury maksymalne będą kształtować się od 14-16 stopni w strefie opadów na południowym wschodzie kraju do 17-20 stopni na pozostałym obszarze.

  W poniedziałek w całym kraju możemy spodziewać się opadów deszczu a temperatury maksymalne wyniosą od 17 do 20 stopni.

  We wtorek i w środę dzięki wspomnianemu wyżowi na północny i zachodzie będzie pogodnie natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami i z opadami przelotnymi i popołudniowymi burzami.

  W czwartek i w piątek znów pogorszenie pogody, będzie pochmurno z opadami deszczu i burzami.

  Pomimo przeplatanki pogodowej od wtorku będzie coraz cieplej. We wtorek temperatury maksymalne wyniosą 19-22 stopnie a w środę od 22-24 do 25 na zachodzie, jedynie nieco chłodniej na wybrzeżu 18-21 stopni. W czwartek i w piątek od 23-26 stopni jedynie nad samym morzem trochę chłodniej 20-23 stopnie.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.