Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień

  Źródło: Meteogroup Polska

 • Prognoza na tydzień 18-24.10.2008
  17.10.2008 11:41

  Weekend nad większą częścią kraju będzie pogodny i już nie tak mglisty jak ostatni, ale chłodniejszy. Pogodne niebo zapewni nam wyż, który będzie przemieszczał się znad południowych Niemiec w kierunku Morza Czarnego. W sobotę i w niedzielę najmniej chmur będzie na południu kraju, w centrum zachmurzenie umiarkowane a na północy umiarkowane do dużego z niewielkimi opadami deszczu.

  • Reklama

  Temperatura maksymalna w sobotę od 10-12 stopni do 13-14 stopni na południowym-zachodzie kraju, natomiast w niedzielę troszkę cieplej od 10-11 stopni na północnym-wschodzie do 13-15 stopni na południu.

  Temperatura minimalna w sobotnią noc 3-6 stopni a w niedzielną od 1-4 stopni na południu i w centrum, gdzie mogą wystąpić przygruntowe przymrozki do 5-7 stopni na północy.

  W poniedziałek i we wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie kolejny wyż znad południowej Europy. Poranki będą mgliste, ale w ciągu dnia będziemy cieszyć się ładną pogodą. We wtorek po południu nad północno-zachodnią Polskę nadciągnął ciemne chmury frontu atmosferycznego z opadami deszczu.

  Temperatura maksymalna w poniedziałek od 11-13 stopni na wschodzie i północy do 15-17 stopni na południowym-zachodzie a we wtorek cieplej od 14-17 stopni na północy kraju do 18-20 stopni na południu kraju.

  W środę będzie przemieszczał się nad Polską front atmosferyczny, który przyniesie pochmurne niebo w całym kraju i opady deszczu, jedynie mieszkańcy południowo-wschodniej Polski będą mogli cieszyć się ładną pogodą bez opadów. Temperatura maksymalna będzie wynosiła od 10-12 stopni na północny i zachodzie do 16-17 stopni na południowym-wschodzie kraju.

  W czwartek na wschodzie i południu kraju rozpocznie się pochmurno i deszczowo a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. W ciągu dnia ciemne chmury i opady deszczu będą odsuwały się na wschód przynosząc rozpogodzenia. Chłodniej, temperatura maksymalna 10-12 stopni.

  W piątek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane jedynie na północnym-wschodzie kraju duże. Temperatura maksymalna od 8-11 stopni na wschodzie do 12-13 stopni na zachodzie.

  Temperatura minimalna w nocy w pierwszej połowie tygodnia będzie na ogół rzędu 4-8 stopni, a w drugiej połowie tygodnia noce będą troszkę chłodniejsze z temperaturami minimalnymi na poziomie 3-5 stopni z loklalnymi przygruntowymi przymrozkami.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.