Wiadomości pogodowe

Reklama
 • pogodne niebo

  autor: Tomasz Kępa źródło: www.meteogroup.pl

  poranne zamglenie

  autor: Aleksandra Markiewicz źródło: www.meteogroup.pl

  chmura Cumulus

  autor: Iza z Lipna źródło: www.meteogroup.pl

 • prognoza na tydzień 08-14.08.2009
  07.08.2009 13:57

  Ostatnie dni upływającego tygodnia były słonecznie i ciepłe. Nadchodząca sobota, niedziela i poniedziałek również zapowiadają się słoneczne i ciepłe a to za sprawą wyżu znad Skandynawii, który blokuje ruch układów niskiego ciśnienia i związanych z nimi frontów atmosferycznych na wschód. W te dni poranki jak również noce będą bezchmurne i dość ciepłe z temperaturami z zakresu 10-12 stopni na wschodzie do 13-15 stopni na zachodzie, choć na polskim biegunie zimna w okolicach Suwałk temperatura może spadać już poniżej 10 stopni. W ciągu dnia natomiast będziemy mogli obserwować typowy przebieg pogody w wyżu w ciepłej porze roku. Czyli poranne lazurowe niebo a mniej więcej od godziny 10-11 na niebie zaczną pojawiać się pierwsze chmury Cu. Temperatury maksymalne w te dni również pozostaną prawie niezmienne, czyli od 20-22 stopni na wschodzie do 25-27 stopni na zachodzie kraju. 

  • Reklama

  Już w poniedziałek mieszkańcy zachodniej Polski będą mogli zaobserwować na niebie ławice chmur wysokich, które będą świadczyły o nadchodzących zmianach w pogodzie. Wyż, który przyniósł słoneczną pogodę zacznie ustępować miejsca niżom znad Europy zachodniej i od wtorku pogodę w Polsce będzie kształtował niż z centrum nad Skandynawią.

  W kolejnych dniach na niebie będzie więcej chmur. We wtorek nad Polską będzie przemieszczał się front atmosferyczny z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. W środę również w całym kraju przeważać będą chmury i wystąpią lokalne przelotne opady deszczu i burze. W czwartek nad Polską będzie przesuwał się kolejny front atmosferyczny z opadami, jednakże już w godzinach popołudniowych na zachodzie zacznie się rozpogadzać. Rozpogodzenia te przyniesie wyż znad Szwajcarii i Austrii, który w piątek przyniesie poprawę pogody prawie w całym kraju z wyjątkiem Polski północno-wschodniej gdzie nadal będzie dominować pogoda pochmurna z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

  Od wtorku będzie troszkę chłodniej. Choć temperatury minimalne w nocy prawie nie zmienią się nadal będą oscylowały w zakresie od 11-14 stopni, to w dzień już raczej nie zobaczymy na termometrach temperatur powyżej 25 stopni. We wtorek temperatury z zakresu 22-24 stopni ale już we środę i w czwartek jedynie 20-22 stopnie. W piątek będzie troszkę cieplej na południu 22-24 stopnie natomiast na północy nadal tylko 20-22 stopnie.

  Podsumowując weekend oraz poniedziałek będą słoneczne i ciepłe natomiast kolejne dni to więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu i troszkę chłodniejsze.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.