Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień

  źródło: www.shc.hu

  Krople deszczu na szybie

  źródło: www.shc.hu

  Temperatura w Grudniu 1999

  Temperatura w Grudniu 1999 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2000

  Temperatura w Grudniu 2000 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2001

  Temperatura w Grudniu 2001 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2002

  Temperatura w Grudniu 2002 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2003

  Temperatura w Grudniu 2003 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2004

  Temperatura w Grudniu 2004 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2005

  Temperatura w Grudniu 2005 r. źródło: Meteogroup Polska

  Temperatura w Grudniu 2006

  Temperatura w Grudniu 2006 r. źródło: Meteogroup Polska

 • Prognoza na tydzień: 06-12.12.2008
  05.12.2008 15:32

  To już grudzień i należałoby się spodziewać mrozu i śniegu. A tu zjawiska i temperatura bardziej przypominają i w najbliższych dniach dalszym ciągu będą przypominały jesień.

  • Reklama

  I tak jest już od kilku lat. Jak ukazują wykresy temperatury dla Warszawy z dziesięciolecia, zazwyczaj pierwsza i druga dekada grudnia były dość ciepłe (oprócz grudnia w 2001 i 2002 roku, gdzie przez cały miesiąc temperatury były ujemne), natomiast ostatnia dekada jest chłodniejsza.

  Miejmy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie i na święta będziemy mieli lekki mróz a z nieba spadnie śnieg. Bo co to za święta bez śniegu. A przypominam również, że Święty Mikołaj pochodzący z Laponii porusza się na saniach i jak nie będzie śniegu to może do Nas nie dotrzeć.

  Ale wracając do teraźniejszości. W weekend jak już wspomniałem będzie dość ciepło, w sobotę od 3-6 stopni na przeważającym obszarze do 8-10 stopni na południowym wschodzie a w niedzielę od 4 do 5 stopni, pochmurno z opadami deszczu.

  Uwaga Kierowcy w nocy z piątku na sobotę w województwach Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim, na wschodzie województwa Wielkopolskiego i na zachodzie województwa Warmińsko-Mazurskiego nad ranem drogi mogą być lokalnie śliskie a to za sprawą deszczu, który w zetknięciu z wychłodzonym na tym terenie podłożem może marznąć powodując gołoledź. Więc miejmy to na uwadze i zwolnijmy.

  Cały następny tydzień będzie pochmurny z opadami. W poniedziałek opadów należy spodziewać się w całym kraju. We wtorek i środę opady głównie na północy. Natomiast w czwartek opady deszczu i deszczu ze śniegiem w całym kraju a w piątek na południu i wschodzie opady śniegu a na pozostałym obszarze opady deszczu.

  Temperatury maksymalne w dzień nie będą się znacząco różnić przez cały tydzień i będą dodatnie, w poniedziałek i we wtorek będą rzędu 3-6 stopni, a w następne dni 1-3 stopni.

  Natomiast temperatury minimalne w nocy w weekend i w poniedziałek jeszcze dodatnie prawie w całym kraju z wyjątkiem gór, a w kolejnych dniach noce będą chłodniejsze z temperaturami rzędu (-1) – 1 stopnia.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.