Wiadomości pogodowe

Reklama
 • pogodne niebo w górach

  by Bartosz Oczkowski

 • Prognoza na pierwszy tydzień NOWEGO 2010 ROKU (02.01-08.01)
  01.01.2010 15:26

  W pierwszym tygodniu Nowego Roku dominować będzie pochmurne niebo z opadami śnieg i będzie bardzo zimno.

  • Reklama

  W sobotę pochmurno z opadami śniegu z całym kraju. W nocy temperatura spadnie przeważnie do (-4) – (-2) stopni, ale na północnym-wschodzie będzie jeszcze zimniej, tam nawet (-7) stopni. W ciągu dnia najchłodniej na północnym-wschodzie (-6)-(-5) stopni, na pozostałym obszarze od (-4) do (-1) stopnia.

  W nocy z soboty na niedzielę opady zaczną powoli zanikać i w niedzielę choć w dalszym ciągu będzie pochmurno to opadów będzie już mniej. Rano padać będzie jeszcze w południowej połowie kraju, ale już w ciągu dnia jedynie na południowym-wschodzie. Opady zanikną w nocy. Noc zapowiada się mroźna od (-11) - (-9) na północnym-wschodzie do (-7) - (-4) stopni na pozostałym obszarze. W dzień temperatury bardzo podobne do tych nocnych. Od (-11) - (-8) stopni na północnym-wschodzie do (-7) - (-3) stopni a na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek zapowiada się pierwszym dniem bez opadów. Poranek będzie pochmurny i mglisty. Ale w ciągu dnia zacznie rozpogadzać się od południowego zachodu. Pod wieczór strefa rozpogodzeń obejmie południe kraju. Temperatura minimalna od (-12) - (-9) stopni we wschodniej połowie kraju do (-8) - (-7) stopni na zachodzie i południu. W dzień temperatury wyniosą od (-8) do (-5) stopni, jedynie nad morzem o 1-2 stopnie więcej.  

  We wtorek po nocnych rozpogodzeniach dzień na przeważającym obszarze kraju rozpocznie się pogodnie, a pochmurno będzie jedynie na północy. Ale w ciągu dnia zaczną napływać kolejne chmury, które przyniosą opady śniegu na południu kraju.

  Noc z poniedziałku na wtorek będzie najzimniejszą nocą tego tygodnia. Tam gdzie nie będzie przysłowiowej „pierzyny” z chmur, czyli na południu i w centrum kraju temperatury spadną do (-14) - (-10) stopni, troszkę cieplej będzie na północy od (-4) - (-7) stopni na północnym zachodzie do (-8) - (-10) stopni na północnym-wschodzie. We wtorek temperatury wyniosą od (-9) - (-7) stopni na północnym-wschodzie do (-4) - (-1) na południu. Na pozostałym obszarze od (-6) do (-4) stopni.

  Od środy do piątku znów będzie pochmurno z opadami śniegu. Temperatury minimalne wyniosą średnio od (-10) - (-9) stopni na północnym-wschodzie do (-6) - (-3) stopni na południowym-wschodzie, na pozostałym obszarze (-8) - (-6) stopni, a temperatury maksymalne od (-8) - (-6) na północnym wschodzie do (-6) - (-4) stopni na pozostałym obszarze, jedynie we środę i w czwartek na Podkarpaciu będzie cieplej od (-2) do  2 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.