Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia ze źródeł Wikipedii. Zdjęcie tytułowe.

  (1) Fotografia ze źródeł Wikipedii. Zdjęcie tytułowe.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

 • Prognoza na następny świąteczny weekend
  07.11.2013 19:45

  Czeka nas niestety kolejny pochmurny i deszczowy, jesienny tydzień. Na osłodę ducha pozostanie nam na szczęście poniedziałkowe Święto Niepodległości, kiedy to odpoczniemy od deszczu i cieszyć się będziemy niewielkimi przejaśnieniami.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtowała będzie przemieszczająca się z zachodu na wschód kraju, zatoka niżowa z pofalowanym frontem chłodnym, związanym z niżem znad południowego Bałtyku. Pochmurno z opadami deszczu, początkowo w zachodniej, a  po południu głównie we wschodniej połowie kraju. Pod wieczór na zachodzie Polski przejaśnienia. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 10-12 stopni na północy i zachodzie, do 15-16 stopni na wschodzie.

  W niedzielę wcześniej wspomniany front nadal przynosił będzie pochmurną pogodę z opadami deszczu na południu, wschodzie i początkowo również w centrum Polski. Na pozostałym obszarze niewielkie przejaśnienia, ale pod wieczór w pasie zachodnim kraju nastąpi wzrost zachmurzenia do całkowitego z opadami przelotnymi deszczu, spowodowanymi przez kolejną strefę frontową. Zrobi się chłodnej. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 7-8 stopni na północnym zachodzie do 10-11 stopni na południu i wschodzie.

  W poniedziałek, w Święto Niepodległości strefy frontowe zostaną wyparte przez wyż z centrum nad południowymi Niemcami. Zachmurzenie duże do umiarkowanego na zachodzie, jedynie w pierwszej części dnia na południowym-wschodzie zachmurzenie całkowite z zanikającymi opadami deszczu i miejscami deszczu ze śniegiem w górach i na przedgórzu. Termometry wskazywać będą od 6 do 8 stopni.

  We wtorek zachmurzenie duże, wzrastające po południu do całkowitego na północy i zachodzie kraju, i tam występować będą słabe opady deszczu. Na termometrach będzie od 7 do 9 stopni.

  W kolejnych dniach do piątku, zachodnia  cyrkulacja cyklonalna  z dominującym niżem Islandzkim, będzie „odpowiedzialna” za pochmurną i deszczową pogodę z dość silnym i porywistym wiatrem. Temperatury maksymalne wynosić będą około 6-9 stopni.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.