Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Marek K.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Marek K.

  2) Zdjęcie satelitarne 2015-06-03 z godz. 09.20

  2) Zdjęcie satelitarne 2015-06-03 z godz. 09.20

  3) Prognostyczna mapa synoptyczna na dzień 2015-06-04. Źródło: FU-Berlin

  3) Prognostyczna mapa synoptyczna na dzień 2015-06-04. Źródło: FU-Berlin

  4) Prognoza temperatury maksymalnej

  4) Prognoza temperatury maksymalnej

 • Prognoza na długi weekend 04-07.06.2015
  03.06.2015 10:14

  Z prognostycznych map ciśnienia atmosferycznego na poziomie morza wynika, że podczas nadchodzącego długiego weekendu pogodę w Polsce będzie kształtował wyż „WALBURGA”, który znad zachodniej Europy przewędruje nad Białoruś i Ukrainę. Ale zanim nastąpi „panowanie” słonecznego, sprowadzającego do Polski ciepłe masy powietrza wyżu, nad Polską przewędruje chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad północnej Skandynawii, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.  

  • Reklama

  Wspomniany wyżej front, który obecnie znajduje się nad Pomorzem ( wstęga chmur widoczna na zdjęciu satelitarnym ), powoli przemieszcza się na południe i w drugiej części nocy opuści Polskę. Za tym frontem nastąpi rozbudowa wspomnianego już wyżu „WALBURGA”.

  Ale teraz szczegóły.

  W czwartek, na przeważającym obszarze kraju słoneczny zachmurzenie małe, jedynie w woj. południowej Polski rano zachmurzenie będzie duże do umiarkowanego (będą to pozostałości chmur po froncie), ale wraz z upływem godzin zachmurzenie będzie malało i po południu zachmurzenie będzie umiarkowane do małego. Będzie nieco chłodnej niż w środę. Prognozowa temperatura maksymalna wynosi od 14-16 stopni na Wybrzeżu, przez 17-19 stopni w północnej Polsce oraz w górach do 20-22 stopni na pozostałym obszarze.  

  W piątek i w sobotę będzie słonecznie. W piątek temperatury wyniosą od 19-22 stopni na Pomorzu, Warmii, Mazurach, Podlasiu oraz w górach, przez 22-24 stopnie na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Kielecczyźnie i w Małopolsce do 25-28 stopni na pozostałym obszarze. W sobotę będzie jeszcze cieplej, od 23-24 stopni na Suwalszczyźnie przez 25-28 stopni we wschodniej połowie kraju i na Pomorzu Gdańskim do 29-33 stopni na pozostałym obszarze.

  W niedzielę wyż „WALBURGA” będzie znajdować się nad Białorusią i Ukrainą, po jego zachodnich krańcach, będzie przemieszczała się zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, co będzie skutkowało wzrostem zachmurzenia, przelotnymi opadami deszczu, popołudniowymi burzami oraz ochłodzeniem. Na pozostałym obszarze nadal będzie słonecznie i ciepło. Temperatury wyniosą od 19-22 stopni na Pomorzu, przez 25-28 stopni na zachodzie do 29-32 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.