Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Dzięki zastosowaniu technologii zaadaptowanej z profesjonalnych systemów dla prezenterów TV oraz gier komputerowych możemy podziwiać na ekranie komputera oszałamiającą grafikę 3D.

  (1) Dzięki zastosowaniu technologii zaadaptowanej z profesjonalnych systemów dla prezenterów TV oraz gier komputerowych możemy podziwiać na ekranie komputera oszałamiającą grafikę 3D.

  (2) Różne warstwy informacji pogodowej dają pogląd na sytuację w szerszym ujęciu, precyzyjne informacje z danej lokalizacji także są dostępne na "jedno kliknięcie myszki".

  (2) Różne warstwy informacji pogodowej dają pogląd na sytuację w szerszym ujęciu, precyzyjne informacje z danej lokalizacji także są dostępne na "jedno kliknięcie myszki".

  (3). Dzięki funkcji śledzenia huraganów możemy przyjrzeć się lokalizacji, przewidywanej trasie i ogólnej prędkości takich układów atmosferycznych, a także zapoznać się z siłą wiejącego wiatru i porywach wewnątrz huraganu.

  (3). Dzięki funkcji śledzenia huraganów możemy przyjrzeć się lokalizacji, przewidywanej trasie i ogólnej prędkości takich układów atmosferycznych, a także zapoznać się z siłą wiejącego wiatru i porywach wewnątrz huraganu.

 • Nowość: pogoda w 3D dzięki MeteoEarth.com
  27.08.2014 21:07

  MeteoGroup, wiodąca europejska prywatna firma meteorologiczna, w ostatnich dniach udostępniła specjalny serwis MeteoEarth.com służący edukacji i rozrywce, pozwalający użytkownikom śledzić pogodę na całym świecie, siedząc wygodnie przy swoim komputerze.

   

  • Reklama

  Technologia stojąca za MeteoEarth została zaadaptowana z profesjonalnych systemów używanych przez prezenterów telewizyjnych na całym świecie.  Wspaniała grafika 3D idzie w parze z najwyższej jakości technologią używaną w grach komputerowych,  angażując użytkownika bez reszty w obserwowanie  pogody na świecie.

  Największą grupę wśród użytkowników MeteoEarth stanowią dziennikarze i blogerzy, a to dzięki licznym funkcjom pomagającym przedstawić  warunki pogodowe ilustrujące ich wypowiedzi.

  Poruszając się pomiędzy warstwami można wyświetlać różne elementy pogodowe od zachmurzenia i temperatury po trasy przemieszczania się cyklonów tropikalnych. Wbudowana funkcja zrzutu ekranu pozwala w łatwy sposób załączyć obrazki do postu, rejestrujące sytuacje pogodowe uchwycone w najciekawszym momencie.

  Funkcja “Map Builder” umożliwia zilustrowanie postu aktualną wizualizacją na przykład zdjęć satelitarnych. Istnieje możliwość wprowadzenia własnych ustawień, wybranych części kuli ziemskiej i warstw elementów pogodowych. Można również opatrzyć posty blogu czy artykuły automatycznie generowanym kodem, sygnalizującym pojawienie się sytuacji pogodowych, na przykład takich jak powodzie.

  Prace nad oryginalnym narzędziem dla nadawców MeteoGroup rozpoczęło przeszło 6 lat temu i od tamtej pory dostarczało kompleksowe profesjonalne systemy graficzne najwyższej klasy takim klientom jak Chanel 4 News, umożliwiające im tworzenie audycji pogodowych ilustrowanych spektakularną grafiką 2D i 3D.

  W ciągu kilku ostatnich lat narzędzie to zostało zaadaptowane jako mobilna aplikacja na tablety, pozwalająca zwykłym ludziom poczuć, na czym polega tworzenie i rozpowszechnianie informacji pogodowych. W ślad za powodzeniem i popularnością tych aplikacji MeteoGroup postanowiło rozszerzyć usługę udostępniając ją użytkownikom Internetu. Tak rozpoczął się wielomiesięczny proces pieczołowitego dostosowywania funkcji użytkowych i wizualnych.

  David Kaiser, odpowiedzialny w MeteoGroup za rozwój aplikacji stwierdził: “To narzędzie internetowe przyczyni się do edukacji użytkowników, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z meteorologią. Grafika zapierająca dech w piersiach oraz bogactwo informacji o każdym z elementów pogodowych kreują fascynujący obraz aktualnej pogody, dostarczając wielogodzinnej rozrywki każdemu użytkownikowi."

  MeteoEarth.com można używać bezpłatnie online. Dla najlepszego efektu zaleca się korzystanie z aktualnych wersji przeglądarek Google Chrome i FireFox; przeglądarka Safari również obsługuje MeteoEarth po uaktywnieniu WebGL.


  Zapraszamy do wypróbowania MeteoEarth.com!

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.