Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Vettel powalczy o zwycięstwo.

  Vettel powalczy o zwycięstwo. www.V10.pl

  Grafika toru.

  Grafika toru.

  Webber ma pole position.

  Webber ma pole position. www.V10.pl

  Kubica rok temu na Hockenheim.

  Kubica rok temu na Hockenheim. www.V10.pl

  Alonso walczy o drugie zwycięstwo.

  Alonso walczy o drugie zwycięstwo. www.V10.pl

 • GP Nemiec w deszczu!!!
  24.07.2011 10:01

  GP Niemiec formuły pierwszej jest naprzemiennie organizowane na torze Hockenheimring i Nürburgring. Po ubiegłorocznym wyścigu zorganizowanym na Hockenheimring i zwycięstwie Fernando Alonso w tym roku przywilej organizatora GP Niemiec przypadł właścicielom toru Nürburgring, a niemieccy kibice oczekują zwycięstwa swojego kierowcy Sebastiana Vettela.

  • Reklama

  Sam tor położony w zachodnich Niemczech jest dobrze znany wszystkim kibicom motosportu. To właśnie tam w 1976 r. Nikki Lauda miał poważny wypadek, a decydenci ówczesnej F1 uznając ten obiekt za zbyt trudny i niebezpieczny zaniechali organizowania tam wyścigów. Na początku lat 80 tor gruntownie przebudowano, przez co stał się bezpieczniejszy, ale w oczach wielu specjalistów stracił dużo ze swojej oryginalności.

              Prosta start-meta kończy się ciasnym zakrętem poprzedzonym dość wyboistym dojazdem. Zakręt ten będzie pierwszym zakrętem, który pokonają kierowcy jako pierwszy i można się tam spodziewać już po starcie niebezpiecznych sytuacji. Poza tym tor Nurburgring posiada wiele szybkich zakrętów i szykan. Inżynierowie i kierowcy ustawiają dużą siłę docisku aerodynamicznego, co obciąża opony i hamulce. Dodatkowo tor ten jest dość wysoko położony bo około na 600 m n.p.m. na pofałdowanym terenie gdzie dość często dochodzi do szybkich zmian warunków atmosferycznych.

              Po dwóch dniach sesji treningowych i kwalifikacjach wszystkie bolidy zostały przetestowane i ustawione na suchy tor. Jednak wyścig może odbyć się już w zupełnie odmiennych warunkach pogodowych. Po analizie sytuacji synoptycznej mogę powiedzieć, że dzisiejszy wyścig najprawdopodobniej odbędzie się w deszczu, co tylko podniesie emocje. W skrócie deszcz powinien występować w całym terminie wyścigu, temperatura maksymalna powietrza nie powinna przekroczyć 12 -13 stopni, a wiatr będzie dość silny dochodzący do 5 – 6 m/s.

              Takie warunki w znaczący sposób utrudnią kierowcą jazdę w GP Niemiec i zwycięstwo młodego Niemca – Vettela nie jest takie oczywiste.

              Więcej informacji pogodowych, radary opadowe itp. dotyczących samego wyścigu na specjalnej stronie naszego serwisu.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.