Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Kubica w Walencji.

  Kubica w Walencji. v10.pl

  Plan toru.

  Plan toru. v10.pl

  Marina w Walencji.

  Marina w Walencji. v10.pl

  Wspaniała architektura.

  Wspaniała architektura. v10.pl

  Alonso pojedzie dla Hiszpanii.

  Alonso pojedzie dla Hiszpanii. v10.pl

  Robert powalczy o podium.

  Robert powalczy o podium. v10.pl

 • GP EUROPY - SŁOŃCE DLA ROBERTA KUBICY.
  26.06.2010 10:13

   

  • Reklama

  Hiszpania o tej porze roku to wymarzone miejsce odpoczynku, ale kierowcy F1, którzy w tym tygodniu przyjechali do Walencji wcale nie myślą o odpoczynku na piaszczystych plażach. Wszystkie teamy przyjechały do słonecznej Hiszpanii, aby ten weekend wziąć udział w GP Europy na malowniczym torze Valencia Street Circuit w Walencji.

  Po nie do końca udanej wyprawie Roberta Kubicy do Kanady, z większym entuzjazmem nasz rodak podchodzi do nadchodzącego wyścigu. A to wszystko za sprawa inżynierów teamu Renault, którzy kolejny raz przygotowali nowe rozwiązania techniczne do bolidu Roberta. Tym razem będzie to zupełnie nowe przednie skrzydło i tak zwany dolny wydech. To ostatnie rozwiązanie jest odpowiedzialne za bardzo dobre wyniki teamu Red Bull. Problem polega tylko na tym, iż takie samo rozwiązanie zamierzają wprowadzić teamy Ferrari oraz Mercedes.

  W wywiadach prasowych Robert bardzo komplementuje pracę inżynierów swojego teamu za pracę, jaka wykonują przy rozwoju bolidu R30. Wszyscy widzimy, że prace te nie pozwalają Robertowi na odnoszenie zwycięstw, ale pewnym jest, iż bez tych zmian Kubica walczyłby o miejsca w drugiej dziesiątce.

  GP Europy jest kontynuacją wyścigów F1 na torach ulicznych. Po Monako i Montrealu przyszedł czas na Walencję.  W pięknie położonym mieście nad Morzem Śródziemnym, które słynie ze wspaniałego portu gdzie rozegrano ostatni American Cup trasa toru nie mogła przebiegać inaczej niż nad morzem.  Prowadzi ona w pobliżu wspominanego już wcześniej portu, wzdłuż wybrzeża przejeżdża przez most zwodzony i następnie wjeżdża w nowoczesną architekturę miejską. Organizatorzy wzdłuż tego wyjątkowego toru przygotowali trybuny mogące pomieścić ponad 112 000 widzów. Co ważniejsze możemy być pewni, iż trybuny te zapełnią się kibicami, którzy tłumnie przyjdą wspierać swojego mistrza Fernando Alonso.

  W Walencji zapowiada się piękna pogoda z wysoką temperaturą powietrza, co powodować będzie jeszcze większe nagrzewanie toru. Pamiętając o problemach z oponami podczas ostatniego GP, teamy będą musiały wykonać dużo analiz do opracowania strategii na kwalifikacje i wyścig.

  Podczas wyścigu niebo nad Valencia Street Circuit będzie niemal bezchmurne. Temperatura podczas wyścigu oscylować będzie wokół 30 st.C, a temperatura toru może wynosić ponad 50 st.C. Wiatr od morza będzie wiać słabo i nie będzie powodować zakłócenia pracy elementów aerodynamicznych. Upał, jaki będzie panować podczas wyścigu na pewno da się we znaki kierowcom, dla których będzie to długi i wyjątkowo męczący wyścig.

  Specjalnie przygotowana dla was prognoza pogody dla Walencji.

  Widać, że praca inżynierów, o której pisałem wcześniej daje spodziewane rezultaty. W piątkowych treningach Robert Kubica uzyskiwał świetne wyniki niewiele tracąc do wygrywających Vettela i Alonso. Taka sytuacja to dobry prognostyk na wyścig. Potrzebna jest jeszcze tylko dobra i przemyślana strategia, a będzie można powtórzyć sukces z 2008 roku i zająć trzecie miejsce lub wyżej.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.