Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Robert na Węgrzech. www.V10.pl

  Robert na Węgrzech. www.V10.pl

  Grafika toru.

  Grafika toru.

  Vettel odzyskał formę. www.V10.pl

  Vettel odzyskał formę. www.V10.pl

  Alonso ma ochotę na podium. www.V10.pl

  Alonso ma ochotę na podium. www.V10.pl

 • DOMOWY WYŚCIG BEZ KUBICY
  31.07.2011 10:22

  Przed swoimi wakacjami formuła pierwsza pojedzie na Węgrzech. GP Węgier na torze Hungaroring rozgrywane jest nieprzerwanie od blisko trzydziestu sezonów. Polscy kibice jednak najbardziej pamiętają GP Węgier z roku 2006 kiedy to zadebiutował Robert Kubica. W deszczu przy trudnych warunkach ukończył wyścig na siódmym punktowanym miejscu. Jednak w wyniku niedowagi bolidu został przesunięty na koniec stawki. Z czasem okazało się to zupełnie nieważne, ponieważ od tego wyścigu Robert został jednym z ważniejszych kierowców F1.

  • Reklama

  Od roku 2006 GP Węgier na Hugaroringu stało się „domowym” wyścigiem Roberta Kubicy. To tam, co roku można było oglądać największą liczbę biało czerwonych flag na cześc naszego rodaka.

  Hungaroring położony jest niecałe 20 km na północny wschód od stolicy Węgier Budapesztu, i położony jest w Dolinie Trzech Źródeł. Ukształtowanie Doliny tworzy naturalny amfiteatr dla kibiców oglądających zmagania na torze. Jedno okrążenie liczy 4300 metrów. W związku z tym, iż tor jest mało używany kierowcy od samego początku borykają się ze słabą przyczepnością. Charakterystyka toru sprawia, co mogliśmy oglądać w poprzednich latach, że wyścigi o GP Węgier należy do tych z kategorii nudnych. Wąski i kręty tor uniemożliwia wyprzedzanie, więc zajęcie dobrego miejsca podczas kwalifikacji praktycznie daje wynik na mecie. Ze względu na Kubicę nieobiektywnie oceniałem te wyścigi w poprzednich latach, ale dzisiaj z ciekawością będą obserwował czy KERS i DRS są w stanie podnieść jakość sportową tego wyścigu.

  Jeśli chodzi o analizę warunków atmosferycznych dla GP Węgier to poprzednie lata pokazały, że na Węgrzech na przełomie lipca i sierpnia jest bardzo ciepło, bo około 28 – 34 stopni Celsjusza, generalnie jest ładna pogoda, a jeśli pada to ulewnie. Dla bardzo wrażliwych systemów aerodynamicznych bolidów, każdy wiatr o sile powyżej 5 m/s stanowi duże zaburzenie i pogarsza jego prowadzenie.

  Jak będzie dzisiaj na Huhgaroringu znajdziecie w linku poniżej.

  Pogoda dla GP Węgier.

  Miłego oglądania!!!

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.