Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Alonso na torze. www.v10.pl

  Alonso na torze. www.v10.pl

  Grafika toru.

  Grafika toru.

  Vettel jedzie po zwycięstwo. www.v10.pl

  Vettel jedzie po zwycięstwo. www.v10.pl

  Hamilton jedzie agresywnie. www.v10.pl

  Hamilton jedzie agresywnie. www.v10.pl

  Słoń na szczęście. www.v10.pl

  Słoń na szczęście. www.v10.pl

  Prawdziwi kibice F1!!! www.v10.pl

  Prawdziwi kibice F1!!! www.v10.pl

 • Czy Alonso zdobędzie GP Włoch?
  10.09.2011 16:23

  GP Włoch jak co roku odbędzie się na torze Autodromo Nazionale di Monza. Jest to ukochany tor Roberta Kubicy. Ponieważ to właśnie na tym torze i w okolicy, jako młody chłopak szlifował swój talent. Włoch dały mu możliwość realizacji sportowych marzeń i stanęły na drodze pięknej kariery. Ale menager Roberta poinformował dzisiaj, iż Robert już za miesiąc rozpocznie treningi, co miejmy nadzieję pozwoli mu powrócić na tor.

  • Reklama

  A tak poza wiadomościami o stanie zdrowia Roberta to w F1 nuda. Vettel kolejny raz zdobył pole position i jest głównym kandydatem do jutrzejszego zwycięstwa. Hamilton i Alonso depczą mu po piętach, ale musza liczyc na jego błąd lub defekt bolidu. W obecnej formie Red Bulla Ferrari będzie musiało przełknąć smak porażki w domowym GP.

  Włoski tor Autodromo Nazionale di Monza położony jest w zalesionym parku na północ od Milanu. Jedno okrążenie tego legendarnego toru liczy 5.793 km. Jest to najszybszy tor w całej serii F1 gdzie maksymalna prędkość, jaką rozwiną kierowcy F1 w swoich bolidach zbliży się do 350 km/h. Tak szybki tor jest ewenementem na świecie i wymaga od inżynierów przygotowania specjalnego zestawu aerodynamicznego, który będzie użyty tylko ten jeden raz podczas GP Włoch. Pakiety aerodynamiczne bolidów podczas tego wyścigu będą odpowiedzialne głównie za odsunięcie strug powietrza od bolidu i maksymalne zmniejszenie oporu aerodynamicznego bolidu. Tylne skrzydło, które widoczne było podczas wszystkich dotychczasowych transmisji, w ten weekend będzie niemal niewidoczne, a to za sprawą jego niemal poziomego ustawienia. Ten zabieg zmniejszy opór aerodynamiczny bolidu, ale jednoczesne zmniejszy docisk tylnej osi bolidu, co spowoduje, że kierowcy pędząc z dużymi prędkościami będą musieli bardzo duże problemy z utrzymaniem bolidu na torze. Takie ustawienie tylnego skrzydła minimalizuje znaczenie systemu DRS, a zwiększy znaczenie KERSu. Najważniejszą pracę do wykonania podczas GP Włoch będą miały hamulce. To od ich skuteczności zależeć będzie, kiedy kierowca rozpocznie hamowanie, a każde opóźnienie hamowania to cenne ułamki sekund, które zbierane podczas wielu okrążeń dadzą premię na mecie. Zobaczymy także czy włoska firma oponiarska weszła w cichą kooperację z Ferrari i bolidy tego teamu pojadą na oponach Pirelli po zwycięstwo.

  Start będzie bardzo trudny, ponieważ rozpędzeni po starcie kierowcy będą musieli mocno hamować by po długiej prostej start meta zmieścić się w ciasną i wolną szykanę Rettifilo. Jak już wspominałem tor jest bardzo szybki, ale po długich i szybkich prostych znajdują się ciasne i wolne zakręty. Na Monzie możliwe jest wyprzedzanie na pierwszej szykanie Rettifilo i drugiej Roggii, ale szybkie łuki poprzedzające te miejsca bardzo utrudniają jazdę bezpośrednio za rywalem ze względu na zakłócenia strug powietrza. Najciekawszy i najtrudniejszy zakręt na torze to słynna Parabolica.

  Pogoda raczej nie podniesie poziomu trudności niedzielnego wyścigu. Zapowiada się dobra słoneczna pogoda, ale więcej znajdziecie w linku z prognozą pogody poniżej.

  Prognoza pogody na GP Włoch.

  Mam cichą nadzieję, iż tym razem Alonso pojedzie na maksa i ogra Vettela – Ferrari tego potrzebuje.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.