Pogoda

Reklama

UWAGA: UMIARKOWANE MIEJSCAMI INTENSYWNE OPADY DESZCZU oraz SILNY I PORYWISTY WIATR!!

W związku z przemieszczaniem się dynamicznego i głębokiego niżu nad Polską w nocy prognozowane są intensywne opady deszczu oraz wzrost prędkości wiatru.

Prognoza opadów

Prognozowana suma opadów na noc (23/24.09) na obszarze woj. lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego wynosi 20-40mm, choć miejscami na obszarze na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu oraz w Karkonoszach może spaść nawet 50-60mm.

Na obszarze woj. opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego prognozowana suma opadów wynosi 15-25mm, choć miejscami może spaść nawet 30mm.

 

Prognoza wiatru

W ciągu nocy (23/24.09) prędkość wiatru będzie wzrastała. Prognozowane porywy wiatru wynoszą:

- w pierwszej części nocy w woj. dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz w południowej części woj. wielkopolskiego porywy wiatru osiągnął 40-50km/h, miejscami 55-60km/h, a w Sudetach oraz Karpatach miejscami 60-90km/h;

- w drugiej części nocy porywy wiatru osiągnął następujące wartości: nad samym morzem 60-80km/h, w pasie Polski północnej 40-60km/h, a na pozostałym obszarze porywy wiatru będą osiągały wartości 60-80km/h, miejscami nawet 90km/h.

Wysoko w górach porywy wiatru będą osiągały wartości 120-160km/h.

W poniedziałek (24.09) w dalszym ciągu będzie wiał dość silny okrasami silny północno-zachodni wiatr, z porywami dochodzącymi do 60-80km/h. Wysoko w górach porywy wiatru będą osiągały wartości 120-160km/h.

 • Pogoda i temperatura
  Pogoda
  temperatura
  • Wiadomości pogodowe
 • nie 23.09. pon 24.09. wto 25.09. śro 26.09.
  możliwe opady przelotne deszcz przelotny pogodnie, rozwój chmur możliwy słaby deszcz

  14°

  13°

  12°

  14°

  • NIEDZIELA: Polska znajduje się pod wpływem głębokiego niżu znad Norwegii, a po południu związany z tym niżem, tzw. niż wtórny, który obecnie znajduje się nad kanałem La Manche znajdzie się nad południowo-zachodnią Polską, przynosząc ze sobą umiarkowane miejscami intensywne opady deszczu oraz silny i porywisty wiatr. Z północnego zachodu w dalszym ciągu napływa chłodne powietrze polarne morskie. W ciągu dnia w całej Polsce dzień będzie pochmurny - zachmurzenie będzie duże ...

  • Pogoda dla podróżnych
  • Jeśli planujecie Państwo podróż, z pewnością chcielibyście poznać dokładne warunki pogodowe, panujące w wybranym miejscu docelowym. U nas znajdziecie Państo aktualną pogodę i prognozę dla 2 milionów miejscowości oraz dane klimatyczne dla regionów świata.

  • Zdjęcia satelitarne
  • Aktualne zdjęcia satelitarne z całego świata pokażą Państwu, gdzie właśnie przechodzi burza, a gdzie świeci słońce. Z perspektywy wszechświata spójrzcie Państwo na huragan na Karaibach, silne burze nad Ekwadorem - albo po prostu na pogodne niebo nad Polską.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.